تست برتر شنبه 27 تیر 1394 05:41 ب.ظ نظرات ()
همه ی مردم دنیا در شبانه روز 24 ساعت زمان دارند. هیچ شخصی هر چه قدر هم که زرنگ باشد دقایقی از یک روز را صرفه جویی کند تا روز بعد آن را مورد استفاده قرار دهد. هیچ دانشمندی هر چه قدر هم که زرنگ باشد نمی تواند دقایق اضافه تر و جدید تری به وجود آورد. ثروتمند ترین آدم های زمین با همه ی ثروتی که دارند نمی توانند حتی یک دقیق ی اضافی در روز را بخرند و حتی کسانی که صحبت از مدیریت زمان یافتن وقت می کنند قادر نیستند چنین کاری را انجام دهند.زمان اضافه وجود ندارد 24 ساعت بالاترین زمانی است که ما در شبانه روز داریم . در نتیجه شما نمی توانید وقت خود را ذخیره کنید. پس باید چه کار کنیم تا کار های بیش تری در این زمان محدود انجام دهیم؟
پاسخ این است که ؛ خودتان را مدیریت کنید هیچ چیز بهتر از چگونگی استفاده از وقت ، آدم های موفق از دیگران ، جدا نمی کند. افراد موفق می دانند که زمان ارزشمند ترین کالا در روی زمین است. در نتیجه وقت می دانند که وقت را صرف چه کار هایی کنند. آن ها دائما نحوه ی استفاده از وقت خود را تحلیل می کنند خیلی جالب است که بیش تر مردم تا یید می کنند که زمان محدود است ، اما اکثر آن ها واقعا ارزش آن را نمی دانند.
هر کاری که انجام می دهیم هزینه ای دارد و بزرگترین هزینه  آن صرف زمان است. هنگامی که کسی کاری انجام می دهد که بازده ی مثبت انجام می دهد که بازده ی مثبت کمی دارد یا اصلا بازده ندارد ، وقت خود را تلف کرده است. این را بدانید که وقت ، باارزش ترین دارایی شماست. شما و تنها شما هستید که مشخص می کنید این دارایی چگونه خرج شود.
برای اینکه بتوانید خود را مدیریت کنید  تا بتواند بهترین استفاده را از زمان ببرد ، در طول روز چندین با از خود بپرسید : که آیا بهترین کاری که می توانم انجام دهم چیست؟
از امروز تلاش کنید که به جای حساسیت روی 24 ساعت شبانه روز ، روی خودتان و شخصیتتان حساس شوید تا بتوانید با توجه به هدفی که دارید مهم ترین کار ها را متناسب با هدفتان انجام دهید.