تست برتر پنجشنبه 8 مرداد 1394 06:08 ب.ظ نظرات ()


سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: ارزیابی کارشناسان ما می گوید به علت ضعف مالی دانشگاه ها، آشنایی دانشجویان با مهارت‌های مورد نیاز بازار کار به ویژه در مراکز اشتغال صنعتی محقق نمی شود که علت اصلی آن کمبود امکانات در کارگاه‌های آموزشی دانشگاه ها است.

به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه کرمانشاه، دکتر محمد ابراهیم اعلمی آل آقا در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری مشترک بین دانشگاه رازی و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان که امروز(هفتم مرداد) در سالن جلسات حوزه ریاست دانشگاه رازی برگزار شد، اظهارکرد: به دنبال آنیم وقتی دانشجویانمان فارغ‌التحصیل می شوند در مسیر کسب اشتغال توانمند شده باشند.

وی ادامه داد: باید بتوانیم فضای کسب و کار را به نحو بهتر و شایسته تری برای دانشجویان دانشگاه مهیا کنیم.

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: طبیعی است هرآنچه نیاز فضای کسب و کار است را نمی توان در قالب تحصیلات کلاسیک به دانشجویان ارائه داد، اما در تلاشیم با برگزاری دوره‌های آموزشی جنبی، دانشجویان را با این فضا بیشتر آشنا کنیم.

اعلمی آل آقا همچنین از راه‌اندازی دوره‌های آشنایی با فنون کسب و کار و اشتغال مورد نیاز استان در دانشگاه رازی خبر داد.

این مقام مسئول در دانشگاه رازی کرمانشاه گفت: در حال حاضر امکانات کارگاه‌های دانشگاه رازی به مراتب کمتر و ضعیف تر از تجهیزات و امکانات کارگاه‌های هنرستانهای سطح استان است و چنین شرایطی قطعا یک چالش بزرگ برای دانشگاه است.

اعلمی آل آقا افزود: دستگاه‌ها و تجهیزاتی در برخی از هنرستانهای استان است که ما در دانشگاه رازی از آنها بی بهره ایم و این نشان می دهد در این بین جهت گیری کارشناسانه‌ای صورت نگرفته است، چراکه در هنرستانها به درستی از این دستگاه ها و تجهیزات مدرن استفاده نمی شود و از سویی دیگر در دانشگاه که به آن دستگاه ها و تجهیزات شدیدا نیاز دارد، دست ما از آنها کوتاه است.

سرپرست دانشگاه رازی کرمانشاه تاکید کرد: باید کارگاه ها و آزمایشگاه‌های دانشگاه‌ها درحدی مجهز باشند که وقتی دانشجو فارغ التحصیل و وارد فضای کار واقعی در صنعت و ... شد، درک درستی از شرایط صنعتی داشته باشد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: باید برای حل زیربنایی مشکل اشتغال، مهارت آموزی را سرلوحه کار خود قرار دهیم.

اعلمی آل آقا گفت: تعامل بین دانشگاه و اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی می تواند در حل زیربنایی مشکل اشتغال فارغ التحصیلان کمک جدی کند.

این تفاهم نامه به امضاء دکتر اعلمی آل آقا سرپرست دانشگاه رازی و داود یاوری مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان رسید.

از جمله مواردی که در قالب این تفاهم نامه مشترک آمده است می توان به توسعه فرهنگ تعاون در میان دانشجویان، دانشگاهیان و دانش آموختگان و همچنین ایجاد رشته های مرتبط با امور تعاون در دانشگاه رازی اشاره کرد.

همچنین برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی در حوزه‌های مرتبط کاری، انجام تحقیقات مشترک در حوزه های مختلف اشتغال و تعاون، حمایت از پایان نامه های مرتبط با حوزه تعاون و اشتغال و ... از دیگر مواردی است که در این تفاهم نامه مشترک آمده است.