تست برتر پنجشنبه 8 مرداد 1394 09:55 ب.ظ نظرات ()
قسمت سوم : علوم تغذیه

معرفی:

بگذاریدغذایتان نخستین پزشک شما باشد.این کلمات قصار که در واقع بخشی از سوگندنامه پزشکی در 377 سال پیش از میلاد مسیح بوده است امروز اهمیت و ارزش خود را بیش از پیش روشن ساخته و بیانگر مهم ترین هدف رشته علوم تغذیه است.علمی که علم طولانی کردن عمر انسان است و به ما می آموزد هر انچه می خوریم و می نوشیم به طور مستقیم بر فعالیت جسمانی و روانی ما تاثیر دارد.
 علم تغذیه یك علم چند بعدی است و به همین دلیل دانشجوی این رشته باید اطلاعات جامع و گسترده‌ای در زمینه بیوشیمی، بیولوژی، جامعه‌شناسی ، روان شناسی، بهداشت و شیمی مواد غذایی داشته باشد تا بتواند مهارت های لازم را كسب كند. مهارت هایی كه به دو بخش عمده رژیم درمانی و تغذیه جامعه تقسیم می‌شود. 
یعنی كارشناس این رشته هم باید بتواند كه رژیم غذایی مناسب را برای درمان بیماری‌های مختلف ارائه دهد و هم توانایی شناسایی مشكلات تغذیه جامعه را داشته باشد و سپس بر اساس مشكلات موجود، برنامه‌های غذایی لازم را طراحی ، اجراء، نظارت و ارزشیابی كند. همچنین ارتقای ارزش غذایی مواد غذایی مانند كنسرو ، كمپوت و ... كه در صنایع غذایی ایجاد می‌شود. بر عهده كارشناس این رشته است

در رشته تغذیه به رژیم درمانی ،‌اصول علم تغذیه، ارزش مواد غذایی و نحوه تغذیه مناسب برای حفظ سلامت بدن پرداخته می‌شود. اصول علم تغذیه بررسی می‌كند كه چه فرآیندی روی مواد غذایی خورده شده انجام می‌گیرد تا جذب یا دفع شود و رژیم درمانی نیز نوع رژیم غذایی لازم در بیماری‌های مختلف را مشخص می‌كند، چون در برخی از بیماری‌ها، بعضی از مواد غذایی باید حذف شده و یا بیشتر مورد استفاده قرار گیرد مثل بیماری گواتر كه از كمبود ید ایجاد می‌شود.

توانایی های مورد نیاز:

توانمندی در دروس زیست‌شناسی و شیمی از ملزومات این رشته می‌باشد. رشته تغذیه یك رشته خدماتی است و دانشجوی این رشته باید روحیه داشته باشد. به همین لحاظ صبر و حوصله از ویژگی‌ دانشجویان موفق این رشته است . همچنین از آنجا كه این رشته ، علمی پویاست، داشتن مطالعه پیگیر و مستمر در این رشته بسیار مهم است. از آنجا كه این اطلاعات صرفا با مطالعه بدست می‌آید و هیچ‌جا تدریس نمی‌شود، دانشجو باید اهل تحقیق باشد. كارشناس تغذیه با مشاوره سروكار دارد و به همین لحاظ باید روابط اجتماعی خوبی داشته باشد. به همین خاطر آشنایی با علم روانشناسی هم به این دانشجویان توصیه می‌شود.

گرایش های رشته علوم تغذیه در کارشناسی

دارای 2 گرایش عمده است:

1-تغذیه گروههای مختلف جامعه مانند سالمندان ، معلولین و كودكان و نوجوانان 

2-تغذیه بالینی كه شامل تغذیه و مشاوره غذایی بیماران بستری و سرپایی می‌شود. 

مقاطع تحصیلی رشته تغذیه

این رشته در 3 مقطع کارشناسی کارشناسی ارشد و دکتری در ایران عرضه می شود.

آینده شغلی و درآمد و بازارکار رشته تغذیه

وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشكی تصویب كرده است كه فارغ‌التحصیلان لیسانس تغذیه با 3 سال سابقه خدمت در بیمارستان می‌توانند مركز مشاوره تغذیه دایر كنند. 
همچنین فارغ‌التحصیل این رشته می‌تواند در بیمارستان ها، مراكز بهداشت، مراكز تحقیقاتی مثل انستیتوی تحقیقات تغذیه‌ای و صنایع غذایی كشور فعالیت نماید. 

از چند سال پیش فارغ‌التحصیلان رشته تغذیه حتی در بیمارستان ها جایگاه مشخص و تعیین‌شده‌ای نداشتند، اما در چند سال اخیر بخصوص از زمانی كه به كارشناسان تغذیه اجازه مطب داده شده، این رشته در بیمارستان ها هویت و جایگاه تازه‌ای پیدا كرده است. اما متاسفانه هنوز در بین پزشكان نقش و اهمیت كارشناسان این علم روشن نشده است. در حالی كه باید همكاری تنگاتنگی بین پزشكان و متخصصان تغذیه وجود داشته باشد و در واقع هرجا كه یك پزشك متخصص غدد، قلب و عروق و یا كلیه حضور دارد، باید در كنارش یك متخصص تغذیه باشد.

البته در حال حاضر بازار كار زیادی در تهران برای فارغ‌التحصیلان این رشته وجود ندارد ولی در شهرستان ها فرصت‌های شغلی مناسبی برای كارشناسان این رشته موجود می‌باشد.در کل رشته علوم تغذیه از لحاظ درامد از رشته های خوب علوم پزشکی محسوب می شود.

                  

                             

زمینه های شغلی رشته تغذیه

کارشناسان این رشته می توانند تاسیس مطب کنند همچنین می توانند در بخش تغذیه بیمارستان‌ها، مسئولیت فنی کارخانجات تولید مواد غذایی، همکاری در کلینیک‌های رژیم درمانی، همکاری با پزشکان غدد داخلی، همکاری در تعیین رژیم برای گروه‌های مختلف از جمله ورزشکاران، بیماران خاص ، کارگران و . . . نیز مشغول به کار شوند.

دروس پایه و اصلی رشته تغذیه

   

دانشگاه های دارای رشته علوم تغذیه

دولتی:شهید بهشتی تهرات-علوم پزشکی اصفهان-بقیه الله تهران-علوم پزشکی شیراز-علوم پزشکی تبریز-علوم پزشکی خرم آباد(لرستان)-علوم پزشکی جندی شاپور اهواز-علوم پزشکی بوشهر-علوم پزشکی کاشان-علوم پزشکی یاسوج-علوم پزشکی کرمان-علوم پزشکی شوشتر-علوم پزشکی زاهدان-علوم پزشکی زابل

آزاد:علوم و تحقیقات تهران-علوم پزشکی مرند-علوم پزشکی سراب-علوم پزشکی سروستان

پردیس های خودگردان:شهید بهشتی تهران-علوم پزشکی اصفهان

غیرانتفاعی:وارستگان مشهد

ظرفیت رشته تغذیه

در سال 93 ظرفیت این رشته در دانشگاه های دولتی با احتساب تمامی سهمیه های خاص(سهمیه دانشگاه بقیه الله و مناطق محروم و...)420 نفر در پردیس های خودگردان 35 نفر و در دانشگاه آزاد 155 نفر و در مجموع 610 نفر بوده است.

حداکثر رتبه و تراز لازم برای قبولی در رشته تغذیه(سهمیه عادی)

روزانه:

منطقه 1:وارستگان مشهد:10 هزار          زاهدان:11 هزار

منطقه 2:وارستگان مشهد:20 هزار          زابل:30 هزار

منطقه 3:وارستگان مشهد:17 هزار          زاهدان:18 هزار

پردیس های خودگردان(بین الملل):

شهید بهشتی تهران

منطقه یک:5000             منطقه دو:10000                  منطقه سه:10000

علوم پزشکی اصفهان:

منطقه یک:6500             منطقه دو:12000                  منطقه سه:12000

آزاد:

اخرین تراز فرد قبولی در تغذیه علوم و تحقیقات تهران:8784

اخرین تراز فرد قبولی در تغذیه علوم پزشکی مرند:حدود 7400(اطلاع دقیقی در دست نیست)

از تراز اخرین فرد تغذیه سراب و سروستان اطلاع دقیقی در دست نیست اما بالای 7200 است.