تبلیغات
تست برتر - مطالب مرداد 1394
منوی اصلی
تست برتر
کنکور را قورت بده!!!
 • تست برتر دوشنبه 12 مرداد 1394 12:17 ب.ظ نظرات ()

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور از آغاز توزیع کارت شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی وحرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی 94 از ساعت 15 امروز (دوشنبه) 12 مرداد خبر داد.

  حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: براساس ضوابط شرکت در آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیر دولتی 94 پذیرش دانشجو برای 42 کد رشته امتحانی صورت می‌گیرد.

  وی با بیان اینکه در این دوره‌ 263 هزار و 921 داوطلب ثبت نام نموده‌اند اظهار کرد: از این تعداد 105 هزار و یک نفر زن و 158 هزار و 920 نفر مرد هستند.

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به 42 کدرشته امتحانی گفت: از تعداد 42 کد رشته امتحانی، پذیرش در 23 کد رشته از طریق آزمون و پذیرش در 19 کدرشته امتحانی دیگر منحصرا براساس سوابق تحصیلی و بدون آزمون صورت می‌گیرد.

  توکلی ادامه داد از 263 هزار و 921 داوطلب ثبت نام کننده 256 هزار و 944 داوطلب در 23 کدرشته امتحانی که پذیرش در آنها براساس آزمون است و 6977 داوطلب در 19 کد رشته امتحانی که پذیرش در آنها براساس سوابق تحصیلی بوده ثبت نام کردند.

  وی در مورد زمان برگزاری و توزیع کارت آزمون توضیح داد: آزمون 23 کد رشته امتحانی در صبح روز جمعه 16 مرداد ماه در 169 شهرستان مختلف کشور برگزار می‌شود. کارت شرکت در آزمون و برگ راهنمای مربوطه از ساعت 15 امروز روی سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org قرار می‌گیرد و داوطلبان تا ساعت 24 پنج شنبه 15 مرداد ماه می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش نسبت به دریافت کارت اقدام نمایند.

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان در مورد ظرفیت پذیرش اظهار کرد: ظرفیت پذیرش در 42 کدرشته امتحانی جمعا 257 هزار و 550 نفر است.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 12 مرداد 1394 12:17 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر دوشنبه 12 مرداد 1394 12:15 ب.ظ نظرات ()

  عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه به عنوان دبیر عمرانی دانشگاه های منطقه 5 کشور منصوب شد.

  به گزارش خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر سعید مرادی عضو هیات علمی دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه رازی کرمانشاه طی حکمی از سوی معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به عنوان دبیر عمرانی دانشگاه‌های منطقه 5 کشور منصوب شد.

  دکتر مرادی پیش از این، مسئولیت دفتر نظارت بر طرح های عمرانی دانشگاه رازی کرمانشاه را عهده دار بود.

  سخنرانی عضو هیات علمی دانشگاه رازی کرمانشاه در کارگاه آموزشی مرکز تحقیقات CERN اروپا

  به گزارش ایسنا، مرکز تحقیقاتی CERN اروپا از دکتر غلامرضا برون، عضو هیات علمی گروه فیزیک به جهت چاپ دو مقاله در مجله phys.Lett.B، جهت ارائه سخنرانی تخصصی در کارگاه آموزشی LHeC که در مورخ 25 و 26 ژوئن 2015 برگزار شد، دعوت به عمل آورد.

  نحوه ی ارائه این سخنرانی به صورت ویدیو کنفرانس بود.

  برگزاری دوره ی آموزشی آمادگی تافل دکتری MSRT

  به گزارش ایسنا، دوره آموزشی آمادگی تافل دکتریMSRT در گروه آموزشی زبان انگلیسی دانشگاه رازی کرمانشاه در حال برگزاری است.

  بر اساس این گزارش دوره آموزشی مذکور به مدت 44 ساعت جهت آمادگی دانشجویان مقطع دکتری دانشگاه رازی کرمانشاه و دیگر دانشگاه های استان به منظور پیش نیاز امتحان جامع و ارائه پروپوزال دانشجویان دکتری می باشد.

  شایان ذکر است، مدرس این دوره آموزشی دکتر سامان عبادی عضو هیات علمی گروه زبان انگلیسی دانشگاه رازی کرمانشاه است.

  آخرین ویرایش: دوشنبه 12 مرداد 1394 12:16 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 05:15 ب.ظ نظرات ()  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 05:28 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 05:10 ب.ظ نظرات ()


  این روزها با اعلام نتایج کنکور، انتخاب رشته از دغدغه‌های اصلی داوطلبان شده است و آنها تلاش می کنند تا با مشاوره و انتخابی صحیح از این مرحله نیز با موفقیت عبور کنند.

  به گزارش افکار نیوز، این روزها پس از اعلام نتایج کنکور، انتخاب رشته از دغدغه‌های اصلی داوطلبان شده است؛ همگی تلاش می‌کنند تا با دقت هرچه بیشتر، انتخابی صحیح و نزدیک به علائق خود داشته‌ باشند.

  در این میان افرادی هستند که از هیجان این روزهای کنکوری‌ها سوء استفاده می‌کنند و با تبلیغ‌هایی وسوسه‌انگیز سعی در جذب مشتری دارند؛ تبلیغی که نتیجه آن گاهی به ضرر داوطلبان تمام می‌شود.

  هر سال با اعلام نتایج کنکور، برخی موسسات به تبلیغ مشاوره به شرط قبولی با درصد بالا می‌پردازند؛ برخی از این مؤسسات مجوز فعالیت دارند و درتمام سال مشغول به ارائه خدمات مشاوره در زمینه‌های مختلف هستند.

  برخی دیگر با تبلیغاتی عجیب و تضمین قبولی، از داوطلبان هزینه‌های هنگفتی دریافت می‌کنند، اما نتیجه مطلوبی را ارائه نمی‌دهند؛ این مؤسسات فقط در ایام انتخاب رشته داوطلبان به فعالیت می‌پردازند و با تبلیغاتی گسترده سعی در جذب مشتری دارند، که بهتر است خانواده‌ها از معتبر بودن این مراکز مطمئن باشند و سپس مراجعه کنند.

  انتخاب صحیح و بدون خطا برای داوطلبان بسیار حائز اهمیت است، زیرا این انتخاب برای آنها سرنوشت‌ساز است و عدم شناخت داوطلب از این مرحله و به دنبال آن انتخاب نادرست، موجب سرخوردگی و هدر رفتن تلاش آنها می‌شود.

  *هزینه بیشتر،نتیجه بهتر

  شیوا معینی با اشاره به اینکه دانشجو حقوق دانشگاه آزاد است و رتبه اش در کنکور ۱۸۰۰ بوده، اظهار داشت: مشاوری که بنده را در انتخاب رشته راهنمایی کرد، زمان زیادی را صرف نکرد و به صورت گروهی این کار را انجام داد ، یعنی برای من و دو تن از دوستانم یک زمان را برای مشاوره در نظر گرفته بود، که در نهایت خودم انتخاب رشته کردم و آن مشاور تأثیر چندانی در روند انتخاب رشته بنده نداشت.

  وی گفت: هزینه زیادی پرداخت نکردم، اما اگر مشاور دیگری داشتم حتی با هزینه بیشتر، نتیجه بهتری می‌گرفتم.

  *معرفی مشاور بر اساس قیمت

  ثمین.چ دانشجو رشته اقتصاد درباره مشاوره انتخاب رشته خود گفت: در یکی از موسسات کلاس کنکور می رفتم و یک مشاور در آن دوره با ما همراه بود و در زمان انتخاب رشته نیز به همان مشاور مراجعه کردم، اما در آن موسسه مشاورها را بر حسب قیمت به داوطلبان معرفی می‌کردند، مثلا می‌گفتند مشاور٢٠٠ هزار تومانی یا ٥٠٠ هزار تومانی ؟!

  وی اظهار داشت: از روند مشاوره راضی نبودم و فکر می‌کنم اگر خودم انتخاب رشته می‌کردم نتیجه بهتری می‌گرفتم.

  *۶۰پایگاه مشاوره انتخاب رشته

  طبق گفته ابوالفضل رحمانی رئیس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی شهر تهران ۶۰ پایگاه مشاوره انتخاب رشته کنکور در تهران پیش‌بینی شده است که این پایگاه‌ها در ۱۹ منطقه آموزش و پرورش شهر تهران قرار دارند.

  وی گفت: انتخاب رشته تحصیلی اهمیت فراوانی دارد زیرا انتخاب نادرست رشته تحصیلی سبب افت علمی کشور، تضییع منابع اقتصادی و انسانی، بی تفاوتی و بی انگیزه شدن دانشجو نسبت به مسائل اجتماعی و ایجاد اختلالات روانی در زندگی فردی و اجتماعی دانشجو می‌‌شود.

  رحمانی بهترین مشاوران را برای انتخاب رشته کنکور، مشاوران آموزش و پرورش دانست و افزود: این افراد ویژگی‌‌های فردی و اجتماعی دانش‌آموزان را می‌شناسند و چون مستقیماً در طول سال با دانش‌آموز و خانواده او مرتبط بوده‌اند بنابراین بهتر می‌توانند در تعیین اولویت‌های رشته شهرها به داوطلب کمک کنند.

  وی تصریح کرد: برخی افراد سودجو و آموزشگاه‌هایی که در فصل انتخاب رشته کنکور قارچ گونه رشد می‌کنند با تبلیغات اغواگرانه بسیاری از داوطلبان را جذب نموده و مبالغ غیر متعارفی را از خانواده‌ها و داوطلبان اخذ می‌کنند در حالی که اطلاعات علمی درباره انتخاب رشته و هدایت تحصیلی کامل و جامع نیست و خانواده‌ها باید مراقب باشند که در دام آنان گرفتار نشوند.

  رئیس گروه مشاوره تربیتی و تحصیلی شهر تهران گفت: هدف آموزش و پرورش از ایجاد پایگاه های مشاوره انتخاب رشته جلوگیری از اغواگری مراکز غیرعلمی و کمک به داوطلبان در کار حساس انتخاب رشته و هدایت آنان در تعیین سرنوشت زندگی‌شان است.
  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 05:15 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 03:44 ب.ظ نظرات ()  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 03:55 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 01:29 ب.ظ نظرات ()


  آزمون زیست شناسی سال چهارم دبیرستان مطابق با آزمون های قلم چی تالیف دکتر قاسمی  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 01:34 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 01:22 ب.ظ نظرات ()


  آزمون جامع زیست دو به تالیف سروش مرادی می توانید در پایین فایل را به صورت pdf دانلود کنید.


  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 01:28 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 01:15 ب.ظ نظرات ()  اگه مایلید بدونید که واسه کنکور 95 باید چه حذفیات و یا اضافاتی رو بخونید فایل زیر را دانلود نمایید.  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 01:22 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 01:08 ب.ظ نظرات ()


  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به فرآیند انتخاب رشته آزمون سراسری،گفت: مهلت انتخاب رشته مجازین آزمون سراسری 94 فردا شنبه 10 مردادماه به پایان می‌رسد.

  حسین توکلی در گفت‌و‌گو با خبرنگار دانشگاهی دانشجویان ایران(ایسنا)، اظهار کرد:‌ داوطلبانی که تا کنون برای انتخاب رشته اقدام نکرده‌اند، می‌توانند در مهلت باقیمانده با مراجعه به سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند.

  وی درمورد آمار انتخاب رشته کنندگان نیز اظهار کرد:تا ساعت 8 صبح روز جمعه نهم مردادماه 185 هزار داوطلب نسبت به انتخاب رشته اقدام نموده‌اند.

  وی با اشاره به دفترچه راهنمای انتخاب رشته اظهار کرد: هر یک از داوطلبان ضرورت دارد با مطالعه دقیق دفترچه راهنمای انتخاب رشته نسبت به انتخاب حداکثر 150 کد رشته محل از میان کد رشته محل‌های تحصیلی گروه آزمایشی مجاز اقدام و رشته‌ها را به ترتیب اولویت علاقه در فرم انتخاب رشته وارد نمایند.

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش با تاکید بر اینکه داوطلبان باید رشته‌هایی را انتخاب کنند که نسبت به آنها اطلاعات لازم را کسب کرده‌اند اظهار کرد: داوطلبان باید در انتخاب رشته به جنس‌، مقطع‌، اینکه رشته و دانشگاه انتخابی در نیم سال اول یا دوم دانشجو پذیرش می‌کند، تذکرات پیرامون کد رشته محل‌ها گزینش بومی‌ و غیره توجه کنند.

  توکلی با اشاره به داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی گفت: به منظور اجرای عدالت آموزشی در رشته‌های پزشکی ،‌دندانپزشکی و داروسازی، 30 درصد پذیرش در این رشته‌ها از طریق جذب دانشجوی بومی و با اولویت مناطق محروم انجام می‌شود. داوطلبان توجه داشته باشند که اگر رشته‌ها را براساس سهمیه بومی انتخاب می‌کنند باید سه برابر مدت تحصیل خود در منطقه مورد نظر خدمت کنند و ارائه مدرک تحصیلی بعد از اتمام تعهد آنها صورت خواهد گرفت.

  وی تاکید کرد: نظر به اینکه اصلاحات و تغییرات و ظرفیت‌های جدید در برخی از کد رشته محل‌های دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و ظرفیت های جدید در برخی کدرشته محل‌ها طی دو اطلاعیه جداگانه در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه 5 و ۶ مردادماه منتشر شده است به داوطلبان اکیدا توصیه می شود پیش از انتخاب رشته، این اطلاعیه ها را مطالعه کرده و از تغییرات کدرشته ها مطلع شوند.

  مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور در پایان از امکان ویرایش انتخاب رشته خبر داد و گفت: داوطلبانی که پیش از این انتخاب رشته خود را انجام داده اند می توانند تا پایان مهلت ثبت نام با مراجعه به سایت سازمان سنجش و مطالعه اطلاعیه‌های اصلاحی نسبت به ویرایش فرم انتخاب رشته خود اقدام کنند.

  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 01:09 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 01:05 ب.ظ نظرات ()


  رییس دانشگاه گیلان گفت: دانشگاه گیلان به داوطلبان ممتاز کنکور سال جاری که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند تسهیلات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

  دکتر احمد رضی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه گیلان، ضمن تبریک موفقیت داوطلبان برتر بخاطر کسب رتبه مناسب برای ورود به دانشگاه اظهار کرد: دانشگاه گیلان به داوطلبان ممتاز کنکور سال جاری که این دانشگاه را برای تحصیل انتخاب کنند تسهیلات ویژه‌ای ارائه می‌دهد.

  وی تصریح کرد: به کلیه پذیرفته‌شدگان حائز رتبه کشوری برای مدت چهار ترم تحصیلی ماهیانه سه میلیون و 500 هزار ریال کمک هزینه تحصیلی پرداخت می‌شود.

  رییس دانشگاه گیلان یادآور شد: دارندگان رتبه کشوری 500 و کمتر از آن در گروه آزمایشی ریاضی و فیزیک، دارندگان رتبه کشوری 1500 و کمتر از آن در گروه علوم تجربی و دارندگان رتبه کشوری 250 و کمتر از آن در گروه علوم انسانی شامل دریافت کمک هزینه تحصیلی می‌شوند.

  دکتر رضی در پایان خاطرنشان کرد: کلیه پذیرفته‌شدگان حائز رتبه کشوری کمتر از 1000با رعایت مقررات در اولویت استفاده از خوابگاه قرار می‌گیرند.

  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 01:07 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 01:04 ب.ظ نظرات ()


  رئیس دانشگاه پیام نور استان البرز با اشاره به اینکه این دانشگاه شرایط تحصیل برای همه طالبان علم و دانش را حتی بدون شرکت در کنکور فراهم آورده، گفت: پذیرش بدون کنکور در مقطع کارشناسی و تنها براساس سوابق تحصیلی در دانشگاه پیام نورالبرز تا 10 مرداد ماه انجام می‌شود.

  دکتر محمد علی قره در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه البرز، با تاکید بر اینکه دانشگاه پیام نور دانشجویان را ولی نعمت خود می‌داند،گفت: تحصیل در دانشگاه پیام نور تحقق عملی شعار آموزش برای همه، همه جا و همه وقت است.

  وی در ادامه اجبار نداشتن برای حضور در کلاس، استخدام دانشجویان برتر توسط دانشگاه پیام نور، کسب بالاترین رتبه آموزشی و پژوهشی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و استفاده از تسهیلات صندوق رفاه دانشجویی و سایر بانک‌ها با معرفی نامه دانشگاه پیام نور را از مزایای تحصیل در این دانشگاه برشمرد.

  قره تصریح کرد: امکان تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی و پایین بودن شهریه ترمی نسبت به سایر موسسات غیر انتفاعی، ارائه مدرک دولتی معتبر در سراسر جهان، امکان استفاده از امکانات رفاهی و اماکن ورزشی به صورت رایگان و حمایت و اعزام تیم‌های ورزشی دانشگاه پیام نور به مسابقات داخلی و خارج از کشور از دیگر مزایای این دانشگاه است.

  رئیس دانشگاه پیام نور البرز گفت: داوطلبین حتی کسانی که در کنکور سراسری شرکت نکرده و یا غایب بوده اند، می‌توانند تا دهم مرداد ماه با مطالعه دقیق شرایط انتخاب رشته در پذیرش بر اساس سوابق تحصیلی در سایت سازمان سنجش به آدرسwww.sanjesh.org و پورتال اطلاع رسانی دانشگاه پیام نور استان البرز اقدام به انتخاب رشته کنند .
  آخرین ویرایش: - -
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 12:59 ب.ظ نظرات ()


  سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام از پذیرش دانشجو در نیمسال اول تحصیلی 94-95 در این واحد دانشگاهی خبر داد.

  «تاج‌الدین صالحیان» در گفت‌وگو با خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه ایلام، با اعلام این خبر اظهار کرد: مرکز علمی کاربردی جهاد دانشگاهی ایلام برای مهرماه 94 در مقاطع کاردانی و کارشناسی در 20 کدرشته دانشجو خواهد پذیرفت.

  وی با بیان اینکه این 20 کدرشته گرایش‌های مختلفی از رشته‌های حقوق، حسابداری، کامپیوتر، فناوری اطلاعات، مدیریت و کشاورزی خواهند بود، تصریح کرد: متقاضیان می‌توانند جهت ثبت‌نام به سایت سازمان سنجش کشور مراجعه کنند.

  سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی واحد استان ایلام گفت: زمان دقیق ثبت‌نام توسط سازمان سنجش کشور اعلام خواهد شد.

  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 01:01 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 12:57 ب.ظ نظرات ()


  سرپرست دانشگاه پیام‌نور با اشاره به امکان تحصیل همزمان در دو رشته این دانشگاه اظهار کرد:این ویژگی فقط برای رتبه های برتر کنکور نبوده و همه می‌توانند از آن استفاده کنند.

  دکتر محمدعلی سرلک در گفت و‌گو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)،با تاکید بر اینکه ویژگی تحصیل همزمان در دورشته از دیرباز در دانشگاه پیام‌نور وجود داشته،افزود:طبق قانون امکان تحصیل همزمان در دو رشته در دانشگاه‌های دولتی وجود ندارد و دانشگاه پیام‌نور تنها دانشگاه دولتی است که دانشجویان آن و همچنین دانشجویان دانشگاه‌های دیگر می‌توانند در آن به صورت همزمان در دو رشته تحصیل کرده و یا رشته دوم خود برای تحصیل را از این دانشگاه انتخاب نمایند.

  وی با تاکید بر اینکه این امکان فقط در مقطع کارشناسی وجود دارد، ادامه داد: چنانچه دانشجوئی ترم 6 دانشگاه دیگری باشد می تواند به عنوان رشته دوم در هر رشته ای که تمایل دارد از ترم یک در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام نور ادامه تحصیل دهند .همچنین چنانچه فردی در مقطع کارشناسی ارشد دانشگاه دیگری مشغول تحصیل باشد می‌تواند در مقطع کارشناسی دانشگاه پیام‌نور نیز انتخاب رشته کرده و ادامه تحصیل دهد.

  سرپرست دانشگاه پیام‌نور با تاکید بر اینکه داوطلبان می‌توانند هم رشته‌های با آزمون و هم رشته‌های بدون آزمون را به عنوان رشته دوم خود انتخاب نمایند،درمورد زمان انتخاب رشته دوم نیز اظهار کرد:داوطلبان برای این امر باید در مهلت تعیین شده برای انتخاب رشته کنکور سراسری که انتخاب رشته دانشگاه پیام‌نور نیز در همان زمان انجام می‌گیرد با مراجعه به سایت سازمان سنجش برای انتخاب رشته دوم اقدام نمایند،همچنین ممکن است پس از اتمام فرآیند انتخاب رشته، اسامی رشته‌هایی که هنوز ظرفیت دارند اعلام شود و داوطلبان بتوانند مجددا برای انتخاب رشته اقدام نمایند.

  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 06:07 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 12:42 ب.ظ نظرات ()

  جزوه فصل 1و 2 سال سوم گزینه دو
  جزوه فصل 3 و 4 سال سوم گزینه دو

  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 12:46 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
 • تست برتر جمعه 9 مرداد 1394 12:35 ب.ظ نظرات ()

  آخرین ویرایش: جمعه 9 مرداد 1394 12:42 ب.ظ
  ارسال دیدگاه
تعداد صفحات : 4 1 2 3 4